Get Adobe Flash player
Címlap Beszámolók Nemzetközi Kosárlabda Torna Nagyvárad (2012. szeptember 20-23.)

Nemzetközi Kosárlabda Torna Nagyvárad (2012. szeptember 20-23.)

oradea 2placeA szövetség által biztosított autóbusszal érkezett a csapat nagy része (7 fő) és a versenyszékek, mivel a hagyományoknak megfelelően a szervezők azoknak a csapatoknak, akik elfogadták a meghívást, a torna előtti nap vadvízi evezést szerveztek a „Sportban nincs határ” jeligével. 3 fő másnap este érkezett meg Nagyváradra saját gépkocsival. A szállás nem volt tökéletesen akadálymentes, de erre a pár napra nem jelentett megoldhatatlan akadályt.

A tornára négy csapatot hívtak meg a szervezők, de mint az kiderült, csak hárman fogadták el a meghívást:

-  Románia képviseletében az ASP Oradea;

-  Lengyelországot az AGH Cracovia;

-  Magyarországot a Törekvés SE kerekesszékes kosárlabda csapata képviselte.

Általában megállapítható volt, hogy a csapatok között nem volt osztálynyi különbség, így nagyon izgalmas, változatos mérkőzéseket láthattak a nézők. Az első mérkőzést a TVR-Cluj 22.-én 10:30-kor élőben közvetítette:

Domonkos 12, Farkas 8, Kis-Juhász J. 8, Czibóka 6, Schober 3

Végig kezünkben tartottuk az irányítást. Jó védekezéssel sikerült megtartani az előnyünket, és az utolsó negyedben, amikor két pontra megközelítettek minket, igazán ötletes és eredményes játékkal biztosítottuk a nyugodt győzelmet.

A mérkőzés után a televízió egy beszélgetős, értékelős blokkot közvetített a szervezők és a helyi csapat képviselője részvételével. Addig a helybe kiszállított ebédet a mi csapatunk elfogyasztotta, majd következett az Oradea – Cracovia mérkőzés, ahol a harmadik negyed végéig érett a meglepetés, a hazaiak vezettek több-kevesebb ponttal, de az utolsó negyedben a lengyel csapat beleerősített, és ellenfelének mindössze két pontot engedélyezve fölényes győzelmet aratott.

Farkas 20, Kis-Juhász J. 12, Domonkos 4,  Tóth C. 2

Az első félidőben jól játszottunk, és 21:21 arányú döntetlennel zártuk a mérkőzésnek ezt a szakaszát. Az azonban már ekkor is jelentkezett, ami csapatunk régi problémája, hogy nem vagyunk elég erősek center poszton. A második félidőben azonban egyre inkább problémát jelentett, hogy centereink nem találtak a gyűrűbe, és középtávoli dobásainkat is gyakran elhibáztuk. Farkas László a mérkőzés végén azonban megrázta magát, és a csapat jó védekezése mellett nem bírva hibázni, végül döntetlenre hoztuk a rendes játékidőben az eredményt. A hosszabbításra azonban végleg elfogyott a csapat ereje, és így meg kellett hajolnunk a kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtó lengyel csapat előtt.

Összefoglalva a torna tanulságait, elmondható, hogy noha szeptemberben kezdtük el a kosárlabdázást, elégedettek lehettünk a teljesítményünkkel. A kötelező győzelmet hoztuk, de a hiányosságainkat nem felejthetjük. Amíg nem rendelkezünk ponterős center játékossal (lehetőleg amputált sérülttel), addig teljesítményünk a középtávoli dobásoktól nagymértékben függ. Ha ezek – a csapat fáradtságából adódóan – pontatlanabbá válnak, ez jelentősen lerontja esélyeinket a győzelemre.

Köszönjük a MKOSZ támogatását a versenyen való részvételhez. Amennyiben lehetőségünk nyílik, a tavasz folyamán ismét megrendeznénk hagyományos versenyünket, amelyre mindenképpen meghívnánk a torna másik két csapatát.